Harry Potter

Harry Potter to popularna seria siedmiu książek brytyjskiej autorki Joanne Kathleen Rowling, która zyskała sławę na całym świecie, a na jej podstawie nakręcono filmy. 

Harry Potter – chłopiec, który przeżył

Gdy Harry Potter miał zaledwie rok jego rodzice zostali zamordowani, a on sam trafił do domu ciotki i wujka. Jego rodzina nie akceptowała faktu, że jest czarodziejem, dlatego dorastał kompletnie nieświadomy swoich mocy, do czasu, gdy w wieku jedenastu lat dostał list z Hogwartu – szkoły magii i czarodziejstwa. Od tej pory jego życie kompletnie się odmieniło. Dziesięć miesięcy w roku spędzał w szkole i poznał nowych przyjaciół takich jak on, którzy też mają moce. Harry Potter jest znany w świecie czarodziejów z tego, że po śmierci jego rodziców i próbie zamordowania również jego najgroźniejszy czarodziej Voldemort, który siał spustoszenie w świecie magii zaginął. Jedni uważali, że umarł, inni, że wciąż żyje i na pewno w końcu odzyska moc i wróci.

Harry kontra Voldemort

Voldemort to czarodziej, który jeszcze w szkole zaczął używać czarnej magii. Od tamtej pory jego moce wciąż rosły, aż stał się postrachem świata czarodziejów. Większość z nich bała się używać jego prawdziwego imienia, tylko nazywała go Sam-Wiesz-Kim. Jedynym czarodziejem, którego bał się Voldemort był Dumbledore – dyrektor szkoły, do której trafił Harry Potter. I tak od pierwszej części sagi główny bohater musi stawiać czoło swojemu wrogowi. Raz Voldemort przejmuje ciało nauczyciela obrony przed czarną magią i próbuje ukraść kamień filozoficzny, który da mu nieśmiertelność i pozwoli wrócić w swoim ciele. Kolejnym razem pojawia się jako wspomnienie w pamiętniku. W końcu miesza w turnieju trójmagicznym i wraca do swojej prawdziwej postaci. W piątej części walczy z Harrym i dyrektorem Hogwartu w sali przepowiedni, w której także jest przepowiednia dotycząca jego i Harry’ego. W ostatniej książce dochodzi do ostatecznej walki między siłami dobra i zła. Czy Harry pomści śmierć rodziców i wielu innych czarodziejów, którzy polegli lub stracili zdrowie stawiając czoło Voldemortowi?